8GB RAM DDR4 pre stolný počítač (PC4-19200) DIMM / 2400MHz / 1,2V

 
 
pcocitarna
Operačná pamäť typu DDR4 o veľkosti 8GB, fungujúca na frekvencii 2400MHz. Vzhľadom na DIMM prevedenie je tento pamäťový modul určený pre stolné počítače.
Dostupnosť Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do
24.7.2024
Bežná cena €57,08
Ušetríte €14,85 (–26 %)
Cena €34,90 bez DPH
€42,23    
Kód tovaru RAM0040
Kategória Operačnej pamäte
Záruka Doživotní
 
Čo je to RAM? (Random Access Memory)
Ako už anglický názov napovedá, jedná sa o elektronickú pamäť s rýchlym prístupom, ktorá umožňuje okamžité čítanie a zápis dát.
Na čo slúži?
Umožňuje procesoru ukladať dáta práve spustených aplikácií, čím zaisťuje plynulejší chod programov, hier i operačného systému.
Čím sa mám riadiť pri výbere?
Jednotlivé moduly operačných pamätí majú rôzne parametre, ktoré je potrebné brať do úvahy pri ich nákupe. Medzi najdôležitejšie patrí predovšetkým veľkosť pamäte, formát modulu, frekvencia a napätie. Tieto parametre, vrátane presného kódového označenia, nájdete priamo v názve produktu.
Koľko pamäte vlastne potrebujem?
Na jednej strane sa dá povedať, že pamäť RAM je jeden z najdôležitejších parametrov pri výbere počítača. Na druhú stranu však nie je radno sa rozhodovať len a iba na základe veľkosti operačnej pamäte. Pokiaľ ide o celkový výkon zariadenia, v konečnom dôsledku ide vždy o súhru jednotlivých hardvérových komponentov, vrátane procesora, úložiska a pod. Pokiaľ vieme, že budeme počítač používať iba na prácu v kancelárskych programoch Word či Excel, je zbytočné investovať do modulov s väčšou kapacitou. Navyše je vždy možné upgrade pamäte vykonať dodatočne v prípade, že nám skutočne nebude stačiť.
Veľkosť operačnej pamäte RAM Optimálne využitie
4 GB Bežná kancelárska práca (Microsoft Office) a nenáročná multimediálna zábava (surfovanie po internete, sledovanie videí, počúvanie hudby, hranie starších hier)
8 - 16 GB Práca v náročnejších programoch a hraní nových hier
16 - 32 GB Editácia videa vo Full HD rozlíšení, úprava fotografií, návrhy 3D grafiky
32 GB a viac
Editácia videa v 4K rozlíšení, hranie hier vo virtuálnej realite, práca s grafikou na viacerých monitoroch

Veľkosť operačnej pamäte 8 GB
Typ operačnej pamäte DDR4
Typ zariadenia Pre stolné počítače (DIMM)
Výrobce POČÍTÁRNA
Frekvencia operačnej pamäte 2400 MHz

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: