Ako tovar balíme?

Vždy veľmi starostlivo! Krabice sú vybavené špeciálnymi preložkami pre notebooky, ktoré ho fixujú na mieste. K tomu prikladáme väčšie množstvo ochranných bubliny, aby bola vaša zásielka ako v bavlnke.

Zničený tovar vplyvom dopravy je vždy veľmi nepríjemná záležitosť ako pre našich zákazníkov, tak aj pre nás. Aby sme sa vyhli práve týmto problémom, snažíme sa tovar zabaliť takzvane do bavlnky. Na nasledujúcich fotografiách sa môžete pozrieť na niektoré príklady a vziať si z nich príklad v prípade, že budete musieť zasielať niečo k nám.


Takto balíme telefóny

telefon1 telefon2 telefon3 telefon4
 

Telefón balíme veľmi starostlivo do dvojnásobnej vrstvy klasických bubliniek. Kraje ohneme smerom k displeju, aby bol čo najviac chránený. Krabičku vyplníme jednou vrstvou hrubých bubliniek, telefón vložíme na stred tak, aby medzi displejom a stenou krabičky bola dostatočná vrtsva bubliniek. Na druhú stranu krabičky vložíme príslušenstvo a na vrch pridáme ešte jednu vrstvu hrubých bublín. Priestor by mal byť dostatočne vyplnený, aby pri zatváraní mal ľahký odpor. Tým máme istotu, že sa pri ceste k vám zariadenie nebude vôbec pohybovať.


Takto balíme notebooky v originálnej krabici

predvadecka1 predvadecka2 predvadecka3  
 

Originálne krabice majú výhodu špeciálnych preložiek, v ktorých je zariadenie uchytené. V takom prípade stačí na oba boky vložiť vrstvu silných bubliniek, aby sa krabica nemohla pri ceste jednoducho pretlačiť. Príslušenstvo nájdete na bokoch krabice. V niektorých prípadoch potom celú škatuľu zabajíme do niekoľkých vrstiev klasických bubliniek a obalíme bielou fóliou.


Takto balíme monitory

mon1 mon2 mon3 mon4
 

Zasielanie monitorov je veľmi nebezpečná záležitosť. Tu nikdy nešetríme na materiáli a vždy monitor zabalíme dvoj až trojnásobnou vrstvou bubliniek. Na strane displeja ešte medzi jednotlivé vrstvy bubliniek vkladáme kartónové preložky, aby táto strana bola vždy poriadne zaistená. Celú krabicu potom vyplníme veľkým množstvom silných bublín, monitor vložíme do krabice displejom hore a následne zvyšok krabice vyplníme ďalšími niekoľkými vrstvami silných bublín. Príslušenstvo vkladáme do boku krabice.


Takto balíme počítače

pc1 pc2 pc3 pc4
 

Počítače sú oproti monitorom našťastie oveľa pevnejšie. Tie balíme do 4 – 6 vrstiev klasických bubliniek a vkladáme do krabice na jednu až dve vrstvy pevných bublín. Vyplníme kraje, vložíme príslušenstvo a opäť vložíme ďalšie silné bublinky na vršok krabice. Priestor by mal byť dostatočne vyplnený, aby pri zatváraní mal ľahký odpor. Tým máme istotu, že sa pri ceste k vám zariadenie nebude vôbec pohybovať.


Takto balíme notebooky bez originálnej krabice

repas1 repas2 repas3 repas4
 

Na spodnú stranu krabice vkladáme dve vrstvy hrubých bublín. Až potom na ne pokladáme notebook, ktorý je k tomu pešivo zabalený do niekoľkých vrstiev klasických bubliniek. Naň potom prichádza jedna vrstva hrubých bublín, kartónová preložka, dodatočné príslušenstvo a podobne. Nakoniec pridávame ešte jednu vrstvu hrubých bublín a škatuľu zatvárame. Priestor by mal byť dostatočne vyplnený, aby pri zatváraní mal ľahký odpor. Tým máme istotu, že sa pri ceste k vám zariadenie nebude vôbec pohybovať.

 

Náš tip?

Aj keď ste so zariadením spokojní, za čo sme vždy veľmi radi, odporúčame si krabicu a výplň ponechať v prípade budúcej potreby. Často sa stáva, že zákazníci vyhodia výplne a potom zariadenia nemajú do čoho zabaliť, odosielajú zariadenia v igelitových taškách, škatule vyplnené papierom a podobne. Bohužiaľ, v takýchto prípadoch je zničenie pri preprave takmer stopercentné a my potom nemôžeme zariadenie prijať.