4GB RAM DDR3 pre notebooky (PC3-8500) SODIMM / 1066MHz / 1,5V

 
 
pcocitarna
Operačná pamäť typu DDR3 o veľkosti 4GB, fungujúca na frekvencii 1066MHz. Vzhľadom na SODIMM prevedenie je tento pamäťový modul určený pre notebooky.
Dostupnosť Skladom (4 ks)
Môžeme doručiť do
24.7.2024
Bežná cena €39,41
Ušetríte €10,89 (–27 %)
Cena €23,57 bez DPH
€28,52    
Kód tovaru RAM0002
Kategória Operačnej pamäte
Záruka Doživotní
 
Čo je to RAM? (Random Access Memory)
Ako už anglický názov napovedá, jedná sa o elektronickú pamäť s rýchlym prístupom, ktorá umožňuje okamžité čítanie a zápis dát.
Na čo slúži?
Umožňuje procesoru ukladať dáta práve spustených aplikácií, čím zaisťuje plynulejší chod programov, hier i operačného systému.
Čím sa mám šoférovať pri výbere?
Jednotlivé moduly operačných pamätí majú rôzne parametre, ktoré je potrebné brať do úvahy pri ich nákupe. Medzi najdôležitejšie patrí predovšetkým veľkosť pamäte, formát modulu, frekvencia a napätie. Tieto parametre, vrátane presného kódového označenia, nájdete priamo v názve produktu.
Koľko pamäte vlastne potrebujem?
Na jednej strane sa dá povedať, že pamäť RAM je jeden z najdôležitejších parametrov pri výbere notebooku. Na stranu druhú však netreba sa rozhodovať len a iba na základe veľkosti operačnej pamäte. Pokiaľ ide o celkový výkon zariadenia, v konečnom dôsledku ide vždy o súhru jednotlivých hardvérových komponentov, vrátane procesora, úložiska a pod. Pokiaľ vieme, že budeme notebook používať iba na prácu v kancelárskych programoch Word či Excel, je zbytočné investovať do modulov s väčšou kapacitou. Navyše je vždy možné upgrade pamäte vykonať dodatočne v prípade, že nám skutočne nebude stačiť.
Veľkosť operačnej pamäte RAM Optimálne využitie
4 GB Bežná kancelárska práca (Microsoft Office) a nenáročná multimediálna zábava (surfovanie po internete, sledovanie videí, počúvanie hudby, hranie starších hier)
8 - 16 GB Práca v náročnejších programoch a hraní nových hier
16 - 32 GB Editácia videa vo Full HD rozlíšení, úprava fotografií, návrhy 3D grafiky
32 GB a viac
Editácia videa v 4K rozlíšení, hranie hier vo virtuálnej realite, práca s grafikou na viacerých monitoroch

Veľkosť operačnej pamäte 4 GB
Typ operačnej pamäte DDR3
Typ zariadenia Pre notebooky (SO-DIMM)
Výrobce POČÍTÁRNA
Frekvencia operačnej pamäte 1066 MHz

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: