Keď sa maximum stretne s minimom

Lacný, výkonný, testovaný. Synonymá pre repasovaný notebook. Teda aspoň u nás. Nezlepujeme rozvŕzané trosky, nešmelíme bazárový tovar. Naopak. Spolupracujeme iba s overenými dodávateľmi, od ktorých berieme počítače v top stave. Čo presne to ale znamená?

Kde sa vzali?

Z kancelárií veľkých firiem, ktoré ich mali v prenájme. Aby im všetko šliapalo, potrebujú špičkové vybavenie. Berú len to najlepšie. To, čo vyhovuje vysokým nárokom a prežije každodenné používanie. Pod drobnohľadom je úplne všetko. Od kvalitnej konštrukcie až po hi-tech komponenty. Lacné plasty sú tak nahradené pevnejším zliatinovým šasi. Procesor, základná doska aj displej ďaleko presahujú súčiastky pri bežnom spotrebnom tovare.

Repasovaný%C3% BD%20notebook

Každý stroj sami navyše podrobujeme sériu testov. Výkonnostných aj záťažových. Do predaja sa nakoniec dostanú iba tie, ktoré sú plne funkčné. Musí bežať ako na drôtikoch a jediná prípustná vada je tá estetická.

 

Béčko neznamená zlý

Naopak. B kategórie je plne funkčná, vysoko výkonná a často high-endová. Práve v nej sa ale stretneme s modelmi, ktoré už majú nejaký ten povrchový škrabanec, ľahko zodrenú farbu, prípadne drobnú nedokonalosť na displeji . Na oplátku sú ale ponúkané s maximálnou zľavou. O každej takej vade ste férovo oboznámení na stránke samotného produktu.

Béčko skrátka neprešlo našimi prísnymi pravidlami pre A kategóriu, v ktorej sa nepripúšťa väčšie vizuálne známky opotrebovania. Jednoducho musí vyzerať skoro ako nové.

 

RepA RepB
fin_a_repas fin_b_vyleštené

 

 

EKOnomický aj logický

Vaša peňaženka, naša planéta. Obe vám po nákupe kvalitného repasu poďakujú. Cena, ktorá bežne visí pri nových low-endových výrobkoch, je prišpendlená pri neporovnateľne výkonnejšom kúsku. Oskúšaného, ​​otestovaného a navyše v 12-mesačnej záruke. To len, keby niečo.

Výroba plastov aj ťažba kovov sú z ekologického hľadiska nutné zlo. Ale vďaka re-use projektom a výrobkom sa dá maximálne minimalizovať. Nový stroj v hodnote kvalitného repasovaného vás vo výsledku vyjde drahšie. A nielen vás. Pri už použitých a recyklovaných kusoch využívate plný potenciál. Potenciál, ktorý v tomto prípade navyše niečo vydrží. Repas sa totiž neoplatí robiť na lacných modeloch. Tie sa toho často ani nedožijú. Namiesto nového notebooku na 2 roky tak môžete mať refreshovaný, ktorý bude šliapať dlhé roky.

Keď si to zrekapitulujeme – čo pre nás repas vlastne (ne)znamená ?

Áno

 • maximálny výkon za minimálnu cenu
 • otestovaný stroj náročným užívateľom
 • nami niekoľkokrát otestovaný a vyladený počítač
 • reinštalovaný operačný systém s kompletnými ovládačmi
 • počítač od overených dodávateľov

 

NIE

 • predražený nový plasťák so životnosťou 2 roky
 • dohromady poslepovaný šrot
 • bazárový tovar nevedno odkiaľ
 • sprevádzkovaný a reinštalovaný chrap
 • nákup bez záruky
 • hlúpy nápad a vyhodené peniaze